Kosmetyki dla dzieci-kryteria wyboru

Prawidłowa pielęgnacja dziecięcej skóry jest bardzo ważna nie tylko dla zdrowia, ale i dla komfortu maluszka. Na rynku jest obecnie zatrzęsienie produktów przeznaczonych dla najmłodszych. Jakie kosmetyki dla dzieci wybierać, aby skóra była gładka, miękka i zdrowa?

Kosmetyki dla dzieci z prostym składem

Kluczowym kryterium wyboru produktów do pielęgnacji dla dzieci powinien być ich skład. Nazwy składników zwykle napisane są na etykiecie w języku łacińskim, ciężko więc zrozumieć co tak naprawdę zawiera się w opakowaniu. Nie trzeba jednak uczyć się na pamięć obcojęzycznych słówek. Wystarczy kierować się prostą zasadą, która mówi, że im krótsza lista składników, tym lepiej. Warto wystrzegać się substancji szkodliwych, wysuszających skórę itd.

Kosmetyki dla dzieci-czy maluszek faktycznie tego potrzebuje?

Jeżeli maluszek jest zdrowy i nie występują u niego  żadne alergie, uczulenia itp. nie ma potrzeby, aby stosować do jego pielęgnacji specjalistycznych kosmetyków. Tak naprawdę wystarczy dobry, delikatny produkt myjący, który da się zastosować zarówno do mycia ciała, jak i włosów. Podstawowe kosmetyki dla dzieci, które rodzice najczęściej mają w swojej łazience to żel myjący lub mydełko, szampon dla dzieci oraz oliwka. Ta ostatnia nie jest konieczna, jeśli skóra pociechy nie jest przesuszona. Obecnie rolę przywrócenia skóry do odpowiedniego stanu przejęły emolienty, które zależnie od konkretnego produktu można stosować do kąpieli lub smarowania ciała po umyciu.

Kosmetyki dla dzieci ze specjalnymi potrzebami

Nie wszystkie dzieci mają takie szczęście, że ich skóra jest zdrowa. Wiele maluszków cierpli na różne schorzenia, takie jak np. atopowe zapalenie skóry czy łojotokowe zapalenie skóry. W takim przypadku należy stosować kosmetyki dla dzieci, noworodków i niemowląt, które są w tym celu przeznaczone. Oferta jest obecnie bardzo bogata, więc można testować mnóstwo produktów, by odnaleźć ten, który akurat służy naszemu dziecku. Aby zakupić kosmetyki dla dzieci z AZS i innymi problemami, wystarczy udać się do apteki lub dokonać zakupów w sieci.